کد خبر: 7016

تاریخ انتشار: خرداد ۸, ۱۳۹۶

روسیه هواپیمای مسافربری جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد

روسیه هواپیمای مسافربری جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روسیه یکشنبه هواپیمای مسافربری متوسط جدید خود موسوم به ام سی بیست و یک را با موفقیت آزمایش کرد. روسیه امیدوار است بتواند با بهره برداری از این هواپیمای مسافربری بخشی از مشکلات بخش هواپیمایی خود را رفع کند […]

روسیه هواپیمای مسافربری جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روسیه یکشنبه هواپیمای مسافربری متوسط جدید خود موسوم به ام سی بیست و یک را با موفقیت آزمایش کرد. روسیه امیدوار است بتواند با بهره برداری از این هواپیمای مسافربری بخشی از مشکلات بخش هواپیمایی خود را رفع کند و در عین حال شرکت های بزرگ هواپیماسازی مانند ایرباس و بوئینگ را به چالش بکشد.

این هواپیمای مسافربری که نمونه اولیه آن در ماه ژوئن گذشته رونمایی شده بود برای مدت سی دقیقه در ارتفاع هزار متری با سرعت سیصد کیلومتر در ساعت پرواز کرد.

این هواپیمای مسافربری توسط شرکت هواپیماسازی ایرکوت طراحی و ساخته شده است.

این هواپیمای مسافربری جدید روسیه در شهر ایرکوتسک در منطقه سیبری که مقر شرکت هواپیمایی ایرکوت در آن قرار دارد پرواز آزمایشی خود را انجام داد.

هواپیمای مسافربری جدید روسیه از ظرفیت حمل دویست و یازده مسافر برخوردار است و می تواند شش هزار کیلومتر پرواز کند.

مقام های روسیه گفته اند امیدوارند این هواپیمای جدید رقیبی برای هواپیمای ای سیصد و بیست ایرباس و بوئینگ هفتصد و سی و هفت باشد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.