کد خبر: 6967

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶

زمان ایستایی مسافران در فرودگاه امام کاهش می یابد

مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز همکاری های فنی انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی جهان (یاتا) با فرودگاه امام خمینی (ره ) برای اجرای طرح مسافرت سریع خبرداد و گفت: با اجرای این طرح زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه کاهش می یابد. احمد رضا بیاتی در گفت و گو با […]

مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز همکاری های فنی انجمن بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی جهان (یاتا) با فرودگاه امام خمینی (ره ) برای اجرای طرح مسافرت سریع خبرداد و گفت: با اجرای این طرح زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه کاهش می یابد.


احمد رضا بیاتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با سفر نمایندگان یاتا به فرودگاه امام خمینی ( ره ) هم اکنون اجرای طرح مسافرت سریع ( Fast Travel ) در فرودگاه امام خمینی (ره) در دستور کار قرار گرفته و ما درصددیم زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه را به یک ساعت کاهش دهیم.

وی با اشاره به اهداف این طرح یادآورشد: هدف از اجرای این طرح در فرودگاه امام (ره) تسهیل تردد مسافر و کاهش زمان ایستایی مسافران در قسمت کنترل و بازرسی های فرودگاه است تا مسافران در طی ۱۰ دقیقه از تاکسی پیاده و از گیت گذرنامه رد شوند.

بیاتی افزود: این پروژه را یاتا در بسیاری از فرودگاه های بزرگ دنیا با موفقیت اجرا کرده است و با توجه به برنامه ریزی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در راستای ارائه خدمات مطلوب‌ به مسافران هوایی، اجرای این طرح در فرودگاه حضرت امام (ره) آغاز شده است.

به گفته وی، با اجرای طرح مسافرت سریع در فرودگاه امام خمینی (ره ) زمان ایستایی مسافران در این فرودگاه از ۳ ساعت به حدود یک ساعت کاهش می یابد و به جای این که مسافر ۳ ساعت در این فرودگاه معطل شود در مدت یک ساعت تمام فرآیند پذیرش و اعزام آن انجام می شود.

مدیر همکاری‌های بین‌المللی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تصریح کرد: در فاز نخست این طرح، مسافر برای دریافت کارت پرواز خود به صورت آنلاین و یا به وسیله موبایل از طریق اپلیکیشنی اقدام می کند تا به محض رسیدن به فرودگاه از کیوسک‌های اتوماتیک مستقر در محوطه ترمینال، کارت خود را دریافت کند در حالی که در روش قبلی زمان ایستایی هرمسافر در محوطه بازرسی و تحویل بار و دریافت کارت پرواز چیزی حدود یک و نیم ساعت بود و این مساله سبب شده تا در پروازهای خارجی درخواست شود، مسافران ۳ ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه حضور یابند.

به گزارش ایرنا، فرودگاه امام خمینی در ۳۵ کیلومتری تهران یکی از بزرگترین فرودگاه های منطقه است و سالیانه بیش از ۸ میلیون مسافر از این فرودگاه تردد می کنند و طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است ظرفیت این فرودگاه به بیش از ۳۰ میلیون مسافر در سال افزایش یابد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.