کد خبر: 6934

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

مقامات اروپا درباره منع حمل لپ‌تاپ در هواپیماهای عازم آمریکا هشدار دادند

مقامات اروپایی درباره اقدام مقامات آمریکایی مبنی بر ممنوعیت حمل لپ تاپ در سفرهایی هوایی، به آمریکا هشدار دادند. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، مقامات آمریکایی که پیش از این حمل لپ تاپ به دست مسافران برخی کشورها در سفرهای هوایی به آمریکا را ممنوع کرده بودند، اعلام کرده اند این ممنوعیت شامل […]

مقامات اروپایی درباره اقدام مقامات آمریکایی مبنی بر ممنوعیت حمل لپ تاپ در سفرهایی هوایی، به آمریکا هشدار دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، مقامات آمریکایی که پیش از این حمل لپ تاپ به دست مسافران برخی کشورها در سفرهای هوایی به آمریکا را ممنوع کرده بودند، اعلام کرده اند این ممنوعیت شامل هواپیماهای اروپایی که به آمریکا پرواز می کنند هم خواهد بود، اما مقامات اروپایی به این اقدام آمریکا اعتراض کردند و درباره اعمال چنین محدودیتی برای هواپیماهای اروپایی عازم آمریکا هشدار دادند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده اند مسافرانی که با هواپیما به آمریکا سفر می کنند حق ندارند در هواپیما از تجهیزاتی مانند لپ تاپ یا رایانه های کوچک استفاده کنند یا این تجهیزات را به داخل هواپیما ببرند.

مقامات آمریکایی گفته اند مسافران باید قبل از ورود به بخش مسافران تجهیزاتی مانند لپ تاپ ها را به بخش حمل بار هواپیما تحویل دهند. اما مقامات اروپایی می گویند جمع کردن لپ تاپ ها و رایانه های همراه مسافران هوایی در بخش حمل بار هواپیما باعث می شود که تعداد زیادی باتری لیتیوم در بخش حمل بار هواپیما در کنار هم قرار بگیرد و این مساله احتمال وقوع آتش سوزی را افزایش می دهد.

مقامات امنیتی آمریکا از مدتی قبل ممنوعیت حمل لپ تاپ ها و رایانه های قابل حمل به دست مسافران را در هواپیماهایی که از برخی کشورهای خاور میانه به آمریکا پرواز می کنند اعمال کرده اند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.