کد خبر: 6938

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

پهپادناشناس دهها پرواز هواپیما را در چین مختل کرد

پرواز یک فروند پهپاد ناشناس در اطراف فرودگاه چونگ کینگ در جنوب غربی چین بیش از ۲۰۰ هواپیما را زمین گیر کرد. به گزارش خبرگزاری شین هوا از چونگ کینگ به نقل ازمقامات دولتی چین، پرواز های ورود و خروجی از فرودگاه بین المللی جیانگبی در ساعت ۷و ۲۰ دقیقه شب گذشته متوقف و نیم […]

پرواز یک فروند پهپاد ناشناس در اطراف فرودگاه چونگ کینگ در جنوب غربی چین بیش از ۲۰۰ هواپیما را زمین گیر کرد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از چونگ کینگ به نقل ازمقامات دولتی چین، پرواز های ورود و خروجی از فرودگاه بین المللی جیانگبی در ساعت ۷و ۲۰ دقیقه شب گذشته متوقف و نیم ساعت بعد دوباره از سر گرفته شد.

براساس گزارش ها، درپی مشاهده پهپاد ناشناس بیش از ۴۰ پرواز ناگزیر به فرود اضطراری در فرودگاههای مختلف ، بیش از ۶۰ پرواز لغو و در حدود ۱۴۰ پرواز دیگر با تاخیر انجام شد که در نتیجه بیش از ۱۰ هزار نفر از مسافران سرگردان شدند.

این دومین مرتبه ای است که پرواز پهپاد ناشناس سبب بروز اختلال در پرواز هواپیماهای این فرودگاه می شود.

سه شنبه گذشته نیز ۱۲ هواپیما ناگزیر به فرود اضطراری در فرودگاههای مختلف چین شدند.

افزایش پرواز پهپادهای خصوصی در نقاط مختلف چین صرفنظر از اینکه ایمنی هوانوردی را با تهدید روبرو می کند سبب اختلال در فعالیت های روزانه چند فرودگاه شده است.

در اواخر آوریل، پرواز غیر قانونی چند پهپاد بر فراز فرودگاه بین المللی چنگدو شانگلیو در استان سیچوان جنوب غربی چین سبب فرود اضطراری ۵۸ فروند هواپیما در فرودگاههای مختلف ، بازگشت ۴ هواپیما به باند پرواز و بیش از ۱۰ پرواز نیز لغو شد.

براساس گزارش ها، از فوریه تاکنون، بروز حوادث مشابه در فرودگاه بین المللی چانگشویی در استان یونان دست کم ۷ پرواز را مختل کرده است.

مقامات پلیس چین به ادامه تحقیقات خود در در این زمینه ادامه می دهند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.