کد خبر: 7072

تاریخ انتشار: خرداد ۱۷, ۱۳۹۶

اتباع قطر از سوار شدن به هواپیماهای خطوط کانتاس به مقصد دبی منع شدند

یک مقام مسئول در خطوط هوایی کانتاس استرالیا امروز چهارشنبه اعلام کرد اتباع کشور قطر اجازه ندارند تا سوار هواپیماهای این خطوط به مقصد دبی شوند زیرا امارات عربی متحده در پی قطع رابطه با دوحه ، اتباع قطر را از عبور از فرودگاه های این کشور منع کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز از […]

یک مقام مسئول در خطوط هوایی کانتاس استرالیا امروز چهارشنبه اعلام کرد اتباع کشور قطر اجازه ندارند تا سوار هواپیماهای این خطوط به مقصد دبی شوند زیرا امارات عربی متحده در پی قطع رابطه با دوحه ، اتباع قطر را از عبور از فرودگاه های این کشور منع کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سیدنی ، امارات عربی متحده پیشتر در پی قطع مناسبات دیپلماتیک با دوحه اعلام کرده بود اتباع قطر اجازه ورود به امارات یا عبور از مبادی ورودی این کشور را نخواهند داشت با این همه تاثیر عملی این دستورالعمل بر مسافران خطوط هوایی تا قبل از این هنوزمشخص نبود.

در هر حال در شرایط کنونی شهروندان کشور قطر اجازه نخواهند داشت تا حتی با تغییر هواپیما ، از فرودگاه های امارات متحده عربی عبور کنند.

گرت ایوانز مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی بین المللی کانتاس امروز اعلام کرد :‌« امارات عربی متحده حتی ترانزیت و انتقال اتباع قطر را از خاک امارات ممنوع کرده است بنابراین ما در حال بررسی تاثیر این دستورالعمل جدید بر مسافران این خطوط هستیم. »‌

وی که در حاشیه یک اجلاس صنایع خطوط هوایی در مکزیک با خبرنگاران سخن می گفت افزود :‌ « در صورت حضور شهروندان قطر در این پروازها ما به آنان مسیرهای جایگزین پیشنهاد خواهیم کرد. »‌

خطوط هوایی امارات و الاتحاد در عین حال به پرسشها برای اظهار نظر درباره اینکه آیا اتباع قطر اجازه دارند تا سوار هواپیماهای این خطوط به مبدا و مقصد فرودگاه های دبی و ابوظبی شوند ،‌ پاسخی نداده اند. با این همه با مراجعه به وب سایت خطوط هوایی امارات مشخص شده است که از ترانزیت دارندگان پاسپورتهای قطر در دبی جلوگیری خواهد شد.

این در حالیست که اتباع اسرائیل اجازه دارند حتی با وجود نبود مناسبات دیپلماتیک میان امارات و اسرائیل ، تا بیست و چهار ساعت هواپیمای خود را در دبی عوض کنند.

عربستان سعودی و بحرین نیز دیروز سه شنبه مجوزهای خطوط قطر ایرویز را لغو کردند و دستور دادند دفاتر این شرکت هواپیمایی در کشورهایشان تا چهل و هشت ساعت آینده تعطیل شود؛ اقدامی که به گفته کارشناسان میلیونها دلار به درآمدهای قطر ایرویز لطمه خواهد زد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.