کد خبر: 7082

تاریخ انتشار: خرداد ۲۰, ۱۳۹۶

تقاضای ۵٫۳ تریلیون دلاری برای خرید هواپیما در جهان طی ۲۰ سال آینده

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس پیش بینی ۲۰ ساله خود از تقاضا برای خرید هواپیما را به ۳۴ هزار و ۱۷۰ فروند هواپیمای مسافربری و ۷۳۰ هواپیمای باری به ارزش مجموعا ۵٫۳ تریلیون دلار افزایش داد، اما چشم انداز رشد ترافیک هوایی جهان را کاهش داد. دومین تولید کننده بزرگ […]

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس پیش بینی ۲۰ ساله خود از تقاضا برای خرید هواپیما را به ۳۴ هزار و ۱۷۰ فروند هواپیمای مسافربری و ۷۳۰ هواپیمای باری به ارزش مجموعا ۵٫۳ تریلیون دلار افزایش داد، اما چشم انداز رشد ترافیک هوایی جهان را کاهش داد.

دومین تولید کننده بزرگ هواپیمای جهان پس از شرکت بوئینگ، همچنین پیش بینی کرده که با رسیدن تعداد ناوگان حمل و نقل هوایی جهان به ۴۰ هزار فروند هواپیما تا سال ۲۰۳۶ میلادی، تقاضا برای تعمیرات، آموزش و بهسازی هواپیماها تقویت شود.

اما در توضیحات آنلاین قبل از نشست رسانه ای، شرکت ایرباس پیش بینی ۲۰ ساله خود از رشد ترافیک هوایی جهان را از ۴٫۵ درصد به ۴٫۴ درصد کاهش داد و برآوردی محتاطانه تر نسبت به بازارهای اشباع شده ای نظیر آمریکای شمالی اتخاذ کرد.

ایرباس پیش بینی ۲۰ ساله خود برای  فروش هواپیماهای باریک پیکر و پهن پیکر دو موتوره را به ترتیب ۲۴ هزار و ۸۰۷ و ۸ هزار و ۶۸۶ فروند اعلام کرده، اما پیش بینی خود برای خرید هواپیماهای بسیار بزرگ نظیر ای ۳۸۰ را که تولید آنها به دلیل کاهش تقاضا افت داشته، کاهش داده است.

ایرباس برای ۲۰ سال آینده مجموعا فروش ۳۴ هزار و ۸۹۹ فروند هواپیمای مسافربری و باری را پیش بینی کرده که نسبت به رقم ۳۳ هزار و ۷۰ فروند پیش بینی شده در سال قبل رشد نشان می دهد. این رشد ناشی از اضافه شدن یک سال با میزان قابل توجه تحویل هواپیما به پیش بینی های ایرباس بوده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.