کد خبر: 7043

تاریخ انتشار: خرداد ۱۳, ۱۳۹۶

روى کدام صندلى هواپیما بنشینیم تا زنده بمانیم؟؟!

مهندسان هوافضا در جریان آزمایشی از محل ایمن ترین صندلی های هواپیما اطلاع کامل تری به دست آوردند. پنج سال پیش در سال ۲۰۱۲ میلادی گروهی از دانشمندان پس از انجام آزمایشات و تحقیقات گسترده بر روی ایمن ترین صندلی های هواپیما دریافتند مسافرانی که در قسمت جلویی کابین اصلی این پرنده غول پیکر خواهند […]

مهندسان هوافضا در جریان آزمایشی از محل ایمن ترین صندلی های هواپیما اطلاع کامل تری به دست آوردند.

پنج سال پیش در سال ۲۰۱۲ میلادی گروهی از دانشمندان پس از انجام آزمایشات و تحقیقات گسترده بر روی ایمن ترین صندلی های هواپیما دریافتند مسافرانی که در قسمت جلویی کابین اصلی این پرنده غول پیکر خواهند نشست بیشتر از دیگران در سوانح هوایی که در جلو هوایپما رخ می دهند دچار آسیب می شوند و یا جان خود را از دست خواهند داد.

آنها با بررسی ساختار و شکل هواپیماهای غول پیکر دریافتند که آناتومی هواپیما به گونه ای است که از مسافران و سرنشینان اگر در بخش های انتهایی و در پشت بال های هواپیما بنشینند، احتمال آسیب دیدگی آنها به مراتب کمتر و شانس زنده ماندنشان در سوانح بیش از دیگران خواهد بود، زیرا قسمت جلویی هواپیما و در اصطلاح دماغه آن در بروز حوادث احتمالی بیشترین فشار و آسیب را تحمل می کند.

تحلیلگران برای یافتن ایمن ترین محل برای استقرار در هواپیما درسال ۲۰۱۲ یک بوئینگ ۷۲۷ را در بیابان های مکزیک دچار سانحه عمدى کردند و دریافتند صندلی های A7 که نزدیک به دماغه بودند به بیش از ۱۵۰ متر دورتر از محل حادثه پرتاب شده اند و در نتیجه چنانچه فردی بر روی این صندلی ها مستقر شده باشد به طور قطع جانش را از دست داده است.

اما پس از بررسی های گسترده و تحلیل های کارشناسی این گروه دریافتند با توجه به اینکه بیشترین سوانح هوایی در قسمت دماغه هواپیما رخ می دهد قسمت انتهایی این پرنده غول پیکر ایمن ترین بخش آن خواهد بود و از سویی دیگر به درب های خروج اضطراری نیز دسترسی آسان ترو سریع تری وجود دارد.

البته ذکر این نکته مهم است که تنها در صورتی قسمت انتهای هواپیما از لحاظ ایمنی به دیگر بخش های برتری دارد که سانحه هوایی از بخش جلویی و دماغه رخ دهند در غیر این صورت تقریبا میزان آسیب دیدگی سرنشینان در هنگام این سوانح با نحوه دیگری یکسان خواهد بود و همه سرنشینان محکوم به مرگ خواهند شد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.