کد خبر: 7117

تاریخ انتشار: خرداد ۲۵, ۱۳۹۶

قول مساعد مدیر عامل هواپیمایی ماهان جهت افزایش پرواز های فرودگاه های استان خراسان جنوبی

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان و هیئت همراه ضمن حضور در استان خراسان جنوبی و بازدید از فرودگاه بین المللی بیرجند در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی و مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی شرکت کرد. به گزارش کن نیوز؛ در این جلسه فرهادی معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی با […]

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان و هیئت همراه ضمن حضور در استان خراسان جنوبی و بازدید از فرودگاه بین المللی بیرجند در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی و مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی شرکت کرد.

به گزارش کن نیوز؛ در این جلسه فرهادی معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای پتانسیل‌های خوبی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه افزایش پرواز است گفت: با توجه به درخواست های مکرر هم استانی ها به دنبال برقراری پروازها به دیگر مراکز کشور همچون کیش می باشیم فرهادی افرود : این استان به دلیل وجود فرصت های مناسب سرمایه گذاری جهت حضور سرمایه گزاران و همچنین وجود بازارچه های مرزی نیازمند افزایش پروازها به مقصد تهران نیز می باشد معاون عمرانی استانداری از آمادگی کامل استانداری و بخش خصوصی به جهت حمایت از افزایش پروازها خبر داد.
هادی سلامی مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت : تنها در نوروز سال ۹۶ به نسبت مشابه سال قبل ۳۰ در صد افزایش مسافر در فرودگاه های استان داشته ایم و در حال حاضر باز هم با کمبود پرواز در برخی مسیر های پرتردد از جمله تهران رو به رو هستیم.

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: طی سال های جاری زیرساخت های مناسبی در این فرودگاه فراهم گردیده و این فرودگاه آمادگی پذیرش ۴۸ پرواز در طول یک شبانه روز را دارد سلامی ضمن درخواست بیس نمودن یک پرواز اظهار داشت:در صورت بیس نمودن هواپیما در فرودگاه بیرجند اولین پرواز رفت ابتدای صبح و پرواز برگشت انتهای شب برقرار خواهد شد و بسیاری از مشکلات این استان رفع گردیده و می توان دیگر مسیر ها همچون کیش که از ظرفیت مسافر خوبی برخوردار می باشد برقرار نمود .

سلامی افزود:خواسته اول فرودگاه بیرجند تغییر تایپ هواپیما از کوچک به بزرگ و در مرحله دوم افزایش پروازهای داخلی و سپس برقراری پروازها در مسیرهای جدید است.

در پایان این جلسه عرب نژاد مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان جهت افزایش پروازها از فرودگاه بیرجند و فرودگاه طبس قول مساعد داد و مقرر گردید در نشست تخصصی مشترک با حضور مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی و مسئولین هواپیمایی ماهان در تهران برنامه پیشنهادی افزایش پروازهای اداره کل فرودگاه های استان مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است تعداد ۴ پرواز درمسیر تهران-بیرجند-تهران در طول هفته توسط شرکت هواپیمایی ماهان صورت می پذیرد که این تعداد از اوایل تیر ماه به تعداد ۵ پرواز در روزهای شنبه،دوشنبه،سه شنبه،پنج شنبه و جمعه افزایش یافته همچنین تعداد ۳ پرواز در مسیر تهران – طبس – تهران در روزهای یکشنبه،سه شنبه و پنج شنبه توسط این هواپیمایی انجام می گردد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.