کد خبر: 7161

تاریخ انتشار: تیر ۱, ۱۳۹۶

هواپیماهایATR به جزایر جنوب نرسید/خبری از هواپیماهای نو هما در فرودگاه‌های هرمزگان نیست

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان‌  ‌با بیان این مطالب اظهار داشت:‌ ابوموسی، جاسک و بندرلنگه منتظر از سرگیری پروازهای کوچک بودند. وی ادامه داد: جزایر جنوبی با حضور هواپیماهای کوچک می‌توانند رشد و توسعه یابند، این درحالی‌که است که جزایر […]

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان‌  ‌با بیان این مطالب اظهار داشت:‌ ابوموسی، جاسک و بندرلنگه منتظر از سرگیری پروازهای کوچک بودند.

وی ادامه داد: جزایر جنوبی با حضور هواپیماهای کوچک می‌توانند رشد و توسعه یابند، این درحالی‌که است که جزایر جنوب از پرواز هواپیماهای ATR بی نصیب مانده است.امانی بنی ‌اعلام کرد: از ابتدا قرار بود ۲ فروند هواپیما‌ی ATR به فرودگاه بندرعباس داده شود تا برای مسیرهای جدیدی نظیر بوشهر، عسلویه، شیراز، چابهار، ابوموسی و جاسک پرواز برقرار شود.

وی توضیح داد: فرودگاه‌های جزایر جاسک و ابوموسی، تنب بزرگ و بندرلنگه و حتی فرودگاه کیش به این نوع پروازها نیاز دارند زیرا جزو فرودگاه‌های کم برخوردار بوده که فقط روزی چند پرواز در آنها انجام می‌شود و می‌توان با تجهیز آنها به هواپیماهای کوچک از پتانسیل این فرودگاهها استفاده کرد.‌

مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان‌ با اشاره به آغاز تعطیلات تابستانی و همزمانی آن با عید سعید فطر گفت:‌ به دلیل افزایش گرما در این فصل سال معمولاً برنامه‌ای برای افزایش پرواز در فرودگاه نداریم با این حال به دلیل درخواست‌های مردمی برای عید فطر در مسیر بندرعباس–مشهد افزایش پرواز‌ داریم و دو پرواز فوق‌العاده به مقصد مشهد مقدس در روز عید فطر در فرودگاه دایر می‌شود.

وی همچنین از افزایش پروازهای خارجی فرودگاه بندرعباس خبر داد و گفت: با برقراری دو پرواز جدید در مسیر بندرعباس به دبی توسط یکی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی، پروازهای خارجی فرودگاه در مسیر بندرعباس-دبی به هفته ای ۸ پرواز افزایش یافت.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • عاقل

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۳۹۶

  3 - 0

  این چه حرفیه آخه؟ چرا همه افرادی که با فرودگاههای کوچک سر و کار دارند پیام میدن که چرا ATR72 اینجا نمیاد؟
  ایران ایر تازه ۴ فروند ATR تحویل گرفته… صبر کنید ۱۶ فروند باقیمونده رو هم تحویل بگیره، اگه پروازی به فرودگاهتون برقرار نشد یه چیزی بگید!

  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.