کد خبر: 7133

تاریخ انتشار: خرداد ۲۷, ۱۳۹۶

پیشنهاد روسیه به چین برای ساخت تولید مشترک موتور هواپیما

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، شرکت بزرگ صنعتی روستک روسیه به چین پیشنهاد داد تا در زمینه تولید مشترک موتور هواپیماهای پهن‌پیکر با یکدیگر همکاری کنند. در حال حاضر هم روسیه و هم چین به طور مستقل هواپیمای مسافربری تولید می‌کنند اما موتور این هواپیماها را از خارج وارد می‌کنند. ویکتور کلادوف […]

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، شرکت بزرگ صنعتی روستک روسیه به چین پیشنهاد داد تا در زمینه تولید مشترک موتور هواپیماهای پهن‌پیکر با یکدیگر همکاری کنند. در حال حاضر هم روسیه و هم چین به طور مستقل هواپیمای مسافربری تولید می‌کنند اما موتور این هواپیماها را از خارج وارد می‌کنند.

ویکتور کلادوف سخنگوی روستک تأکید کرد: ما به چینی‌ها پیشنهاد دادیم تا به طور مشترک یک موتور هواپیمای پهن‌پیکر بر پایه یک موتور روسی تولید کنیم. روستک امیدوار است که طرح اولیه این موتور تا سال ۲۰۲۰ آماده شود. روسیه مدت‌هاست که بر روی طرح تولید و توسعه هواپیمای ایرکوت MC21، یک هواپیمای دوموتوره با ظرفیت ۱۵۰ تا ۲۱۲ نفر و برای مسافت‌های کوتاه و میان‌بُرد کار می‌کند.

روسیه امیدوار است تا بتواند با توسعه ساخت این هواپیما نه تنها ناوگان حمل و نقل هوایی فرسوده خود را نوسازی کرده بلکه در بازار جهانی نیز سهمی به دست آورد، چین نیز در حال توسعه طرح ساخت هواپیمای دوموتوره هماک C919 است که ظرفیت این هواپیما ۱۵۸ نفر و بُرد حدود ۴ هزار کیلومتر برابر شده است که مدل با برد بیشتر این هواپیما می‌تواند ۵ هزار و ۵۵۵ کیلومتر مسافت را در هر بار سوخت‌گیری طی کند.هر دوی این هواپیماها در سال ۲۰۱۷، پرواز اولیه خود را گذرانده‌اند، موتور هواپیمای MC21 روسیه از شرکت «پرد اند ویتنی» خریداری می‌شود که قرار است در آینده موتور PD14 روسیه جایگزین موتور خارجی شود. موتور هواپیمای مسافربری چینی نیز از یک شرکت آمریکایی و فرانسوی خریداری می‌شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.