کد خبر: 7259

تاریخ انتشار: تیر ۱۳, ۱۳۹۶

اختصاص یک فروند بالگرد برای اطفاء حریق جنگل های استان کرمانشاه

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از اختصاص یک فروند بالگرد برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع استان خبر داد و گفت: این بالگرد هم اکنون در استان مستقر است. به گزارش ایرنا: مراد شیخ ویسی  افزود: این بالگرد در صورت نیاز و مواقع بحرانی برای اعزام نیرو و اطفای حریق در مناطق […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از اختصاص یک فروند بالگرد برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع استان خبر داد و گفت: این بالگرد هم اکنون در استان مستقر است.
به گزارش ایرنا: مراد شیخ ویسی  افزود: این بالگرد در صورت نیاز و مواقع بحرانی برای اعزام نیرو و اطفای حریق در مناطق صعب العبور به پرواز در می آید.

وی اظهار داشت: با پیگیری مسئولان استانی و از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور این بالگرد به استان اختصاص یافته است.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اضافه کرد: در پی بارندگی های بسیار خوبی که در اوایل سال شاهد بودیم پوشش جنگلی و مرتعی استان خوشبختانه متراکم و غنی است و به همین دلیل ما باید تمهیدات لازم را برای پیشگیری و اطفای حریق داشته باشیم.

شیخ ویسی اضافه کرد: ۳۰ دستگاه دمنده اطفای حریق برای استان خریداری شده که این دستگاه ها برای اولین بار است که در کشور استفاده می شود و کارآیی بسیار خوبی دارد.وی با اشاره به اینکه آموزش های لازم به مردم ارائه شده اظهار داشت: اخذ بیمه بی نام از دیگر اقدام هایی است که این اداره کل انجام داده استمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: ۱۰۰ فقره بیمه بی نام اخذ شده که اگر فردی در آتش سوزی ها دچار صدمه و جراحت شد از آن استفاده می شود.

وی گفت: مردم، ادارت، سمن ها، نیروهای نظامی و انتظامی در مهار آتش سوزی ها کمک کار ما هستند و از مردم تقاضا داریم در زمان بروز آتش سوزی ها به سامانه ۱۵۰۴ سریع اطلاع دهند تا اکیپ های اطفا حریق وارد عمل شوند.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: مردم از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع امتناع کنند و اگر هم احساس کردند دامنه آتش در حال گسترش است به سرعت آن را خاموش کنند و از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نمایند.جنگلهای طبیعی استان حدود ۵۲۸ هزار و ۹۰۰ هکتار است یعنی حدود ۵/۲۱ درصد مساحت کل استان و چهار درصد کل جنگلهای کشور را به خود اختصاص داده است.

سرانه جنگل طبیعی در استان کرمانشاه ۲۶ صدم هکتار، در کشور دو دهم هکتار و جهانی آن شش تا هشت دهم هکتار است که بدین ترتیب از نرم کشوری بالاتر و از نرم جهانی استان پایین تر است. سطح مراتع استان کرمانشاه نیز یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۴۰۰ هکتار است که بدین ترتیب ۴۸ درصد مساحت استان را مرتع تشکیل می دهد. مراتع استان کرمانشاه ۱/۴ دهم کل مراتع کشور را به خود اختصاص داده است و سرانه مرتع در استان شش دهم هکتار است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.