کد خبر: 7455

تاریخ انتشار: مرداد ۱, ۱۳۹۶

امضای قرارداد ایران با اتحادیه بالگردی روسیه/ شروع صادرات محصولات هوایی ایران از ماکس۲۰۱۷

امیر عبدالکریم بنی طرفی مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در حاشیه نمایشگاه هوافضای روسیه (ماکس ۲۰۱۷) در گفتگو با خبرنگاران فارس و مهر، درخصوص اهداف حضور در ماکس۲۰۱۷ اظهار داشت: هدفمان از شرکت در این نمایشگاه که از نمایشگاه های بزرگ اروپا در حوزه هوایی است، شرکت کارشناسان و محققین کشورمان و آشنایی آنها […]

امیر عبدالکریم بنی طرفی مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در حاشیه نمایشگاه هوافضای روسیه (ماکس ۲۰۱۷) در گفتگو با خبرنگاران فارس و مهر، درخصوص اهداف حضور در ماکس۲۰۱۷ اظهار داشت: هدفمان از شرکت در این نمایشگاه که از نمایشگاه های بزرگ اروپا در حوزه هوایی است، شرکت کارشناسان و محققین کشورمان و آشنایی آنها با دستاوردهای هوانوردی در سطح بین المللی است.

بنی طرفی افزود: البته امسال ما رویکرد جدیدی داریم که علاوه بر آشنایی با دستاوردهای دیگر کشورها، جمهوری اسلامی ایران نیز دستاوردهای خود را عرضه کند.
وی با اشاره به عرضه و معرفی انواع مختلف هواپیماها، بالگردها، پهپادها و دستاوردهای الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه گفت: ما کارهای طراحی و تحقیقاتی مشترکی با شرکت های اروپایی انجام خواهیم داد و از حالت خریدار صرف خارج شده ایم و به دنبال صادرات تکنولوژی هوایی به دنیا هستیم که این کار را از این نمایشگاه شروع کرده ایم.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی درخصوص همکاری ایران و روسیه در زمینه طراحی، ساخت و تعمیر بالگرد نیز تصریح کرد: در بحث طراحی و تولید مشترک بالگردها در حال کارکردن با روسها هستیم که در بحث طراحی مشترک کار به مرحله اجرایی نرسیده اما زمینه های آن فراهم شده و قرارداد آن در حال نهایی شدن و امضا است.

بنی طرفی خاطرنشان کرد: در بحث تعمیرات مشترک نیز با اتحادیه بالگردی روسیه همکاری می‌کنیم که قرارداد با آنها نهایی و امضا و همکاری با آنها شروع شده است.

وی با بیان اینکه روسها قبلا با ما همکاری لازم را نداشتند، گفت: با تکیه با توانمندی های داخلی توانستیم بالگردهایی را طراحی و تولید کنیم که پس از مشاهده توانمندی جمهوری اسلامی ایران، بسیار مشتاق همکاری در زمینه طراحی و تولید شدند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.