کد خبر: 7463

تاریخ انتشار: مرداد ۳, ۱۳۹۶

تأمین فاینانس خرید هواپیما‌های هما کماکان در‌ فراخوان/ بدهی ایرلاین‌‌‌ها بابت سوخت و خدمات فرودگاه‌ مدیریت شد

علی عابدزاده در جمع خبرنگاران درباره بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌‌های نفتی و شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران، اظهار داشت: ‌همه بدهی‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی در حوزه سوخت و خدمات فرودگاهی دارند مدیریت شده است. وی ادامه داد: در حال حاضر هم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و هم […]

علی عابدزاده در جمع خبرنگاران درباره بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌‌های نفتی و شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران، اظهار داشت: ‌همه بدهی‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی در حوزه سوخت و خدمات فرودگاهی دارند مدیریت شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و هم شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با شرکت‌های هواپیمایی در تعامل هستند و پرداخت‌ها به صورت منظم در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:‌ پرداخت‌های طی تفاهم‌نامه‌های ایرلاین‌ها و شرکت فرودگاه‌ها و شرکت پالایش و پخش، به صورت منظم انجام می‌شود.رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: برای این پرداخت‌ها اشکال مختلفی تفاهم شده است.

* پیشرفت فراخوان جذب فاینانسر خرید هواپیماهای هما

عابدزاده درباره جذب فاینانسر خرید هواپیمای نو نیز اظهار داشت:‌ این یک فراخوان بوده است که کار آن انجام شده و در حال پیشرفت است.معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اینجانب اطلاع ندارم که چند فاینانسر در این مناقصه شرکت کرده‌اند اما کار فاینانس به صورت جدی در حال پیگیری است.

به گزارش فارس‌ اواخر سال گذشته بود که اصغر فخریه کاشان، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل، اعلام کرد که فاینانسر‌های هما در خرید هواپیما تا فروردین ۹۶ مشخص می‌شود.

بنابراین گزارش هما فعلاً هفت فروند هواپیمای نو خود را از محل مصوبه ۳۳۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی و به صورت نقد‌ خریداری کرده است تا پس از تأمین فاینانس، ایبن پرداخت نقدی، به عنوان پیش‌پرداخت‌های بعدی این ایرلاین در قرارداد خرید دیگر هواپیماها مدنظر قرار گیرد.

هما در قالب سه قرارداد ۱۰۰ فروند ایرباس، ۸۰ فروند بوئینگ و ۲۰ فروند ATR از سه کمپانی هواپیماساز خریداری خواهد کرد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.