کد خبر: 7516

تاریخ انتشار: مرداد ۸, ۱۳۹۶

دو شرکت هواپیمایی ایر فرانس و ایبریا پروازهای خود را به ونزوئلا تعلیق کردند

شرکت‌ هواپیمایی اسپانیایی « ایبِریا » و شرکت هواپیمایی فرانسوی « ایر فرانس » روز شنبه اعلام کردند به علت شرایط پرتنش‌ مربوط به انتخابات جنجال برانگیز مجلس موسسان در ونزوئلا، پروازهای این دو شرکت به کاراکاس از روز یکشنبه تا سه شنبه به حال تعلیق در می‌آید. این در حالی است که شرکت هواپیمایی […]

شرکت‌ هواپیمایی اسپانیایی « ایبِریا » و شرکت هواپیمایی فرانسوی « ایر فرانس » روز شنبه اعلام کردند به علت شرایط پرتنش‌ مربوط به انتخابات جنجال برانگیز مجلس موسسان در ونزوئلا، پروازهای این دو شرکت به کاراکاس از روز یکشنبه تا سه شنبه به حال تعلیق در می‌آید.

این در حالی است که شرکت هواپیمایی کلمبیایی « اویانکا » نیز فعالیت خود را در ونزوئلا متوقف کرده است.
در آمریکا نیز شرکت هواپیمایی « دلتا ایرلاینز » به نوبه خود اعلام کرده است که اواسط ماه سپتامبر به پروازهای هفتگی این شرکت بین آتلانتا و پایتخت ونزوئلا خاتمه خواهد داد.

چندین شرکت هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی آمریکایی یونایتد، ایر کانادا و لوفتهانزا نیز پیش از این به علت خشونت‌ها در ونزوئلا از تعلیق پروازهای خود به این کشور خبر داده بودند. از آغاز جنبش اعتراضی در این کشور در تاریخ یکم اوت، در درگیری‌ها بین تظاهرکنندگان و نیروهای نظامی بیش از ۱۱۰ نفر کشته شده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، ایر فرانس در بیانیه ای اعلام کرد: «‌ به علت شرایط ونزوئلا، ایر فرانس از روز یکشنبه ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۷ تا سه شنبه یکم اوت پروازهای خود را به مقصد کاراکاس به حال تعلیق در می آورد.»

این بیانیه افزود: « اقدامات تجاری ویژه ای به مشتری‌هایمان که کاراکاس، مبدأ یا مقصد آنها در روزهای آینده است، پیشنهاد می شود.»
دلتا ایرلاینز نیز روز شنبه اعلام کرد آخرین پرواز این شرکت بین آتلانتا و کاراکاس ۱۶ سپتامبر انجام خواهد شد. این شرکت افزود با مسافرانی که پروازهای بعد این تاریخ را رزرو کرده اند، تماس گرفته شده است.

شرکت کلمبیایی اویانکا که اعلام کرده بود از تاریخ ۱۶ اوت دیگر خدمات پروازی در ونزوئلا ارائه نخواهد کرد، روز پنجشنبه در نهایت همه پروازهای خود را به کشور همسایه اش فورا به حال تعلیق درآورد. این شرکت « مسائل امنیتی و عملیاتی در چند ساعت گذشته » را برای این اقدام خود مطرح کرد.
مردم ونزوئلا روز یکشنبه باید برای انتخاب مجلس موسسان به پای صندوق‌های رأی بروند. هدف از تشکیل این مجلس موسسان تدوین یک قانون اساسی جدید و کنار گذاشتن مجلس نمایندگان کنونی است که جناح مخالف در حال حاضر در آن اکثریت را در دست دارد.

مخالفان دولت می گویند شیوه برگزاری این انتخابات عادلانه نیست و به نفع اردوگاه حاکم است. آنها این طرح بازنویسی قانون اساسی را راهی برای ماندن مادورو در قدرت، دور زدن پارلمان که اکنون جناح مخالف در آن اکثریت را دارد و همچنین پیشگیری از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اواخر سال ۲۰۱۸ می دانند.

همچنین علاوه بر خطرات مربوط به شرایط سیاسی در ونزوئلا، اختلافات مالی بین شرکت‌های هواپیمایی و مقامات این کشور در ارتباط با نرخ ارز وجود دارد.
بنا بر اعلام انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی، کاراکاس بیش از سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به شرکت‌های هواپیمایی بدهکار است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.