کد خبر: 7503

تاریخ انتشار: مرداد ۷, ۱۳۹۶

رومانی و مجارستان، به هواپیمای حامل معاون نخست‌وزیر روسیه اجازه عبور ندادند

دولت رومانی روز جمعه در چارچوب تحریم های جدید مسافرتی اتحادیه اروپا علیه روسیه بر سر بحران اوکراین از ورود هواپیمای حامل دیمیتری روگوزین معاون نخست وزیر روسیه به آسمان این کشور جلوگیری کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از بخارست، وزارت امور خارجه رومانی اعلام کرد «ما تایید می کنیم که این هواپیما مجاز به […]

دولت رومانی روز جمعه در چارچوب تحریم های جدید مسافرتی اتحادیه اروپا علیه روسیه بر سر بحران اوکراین از ورود هواپیمای حامل دیمیتری روگوزین معاون نخست وزیر روسیه به آسمان این کشور جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بخارست، وزارت امور خارجه رومانی اعلام کرد «ما تایید می کنیم که این هواپیما مجاز به پرواز بر فراز آسمان رومانی نبود.»

این هواپیمای مسافربری که متعلق به یکی از خطوط هوایی رومانی بود مجبور شد برگردد و در فرودگاه مینسک فرود بیاید.

وزارت خارجه رومانی تایید کرد این تصمیم در ارتباط با تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در سال ۲۰۱۴ در پی افزایش تنش ها میان شورشیان تحت حمایت روسیه و نیروهای دولتی اوکراین در شرق این کشور اتخاذ شد.

روگوزین از جمله ده ها مقام روس و اوکراینی است که هدف اقدامات تنبیهی اتحادیه اروپا از جمله مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت مسافرت قرار گرفتند.

او به دلیل نقشی که در الحاق کریمه به روسیه در مارس ۲۰۱۴ ایفا کرد از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد.

روگوزین پس از فرود در مینسک عصبانیت خود را از اقدام دولت رومانی اعلام کرد و آن را بی سابقه دانست.

روگوزین قصد داشت به مولداوی برود که در حال حاضر به دلیل اختلافات دولت غربگرای این کشورو رئیس جمهور ایگور دودون که از قدرت چندانی نیز برخوردار نیست در شرایطی نابسامان به سر می برد.

قانونگذاران مولداوی اوایل ماه جاری از روسیه تقاضا کردند نیروهای نظامی خود را که از ۲۵ سال پیش و شروع آتش بس پس از سال ها درگیری سنگین در منطقه ترانس‌نیستریا مستقر هستند، از این منطقه خارج کند.

مولداوی در ماه مه پنج دیپلمات روس را اخراج کرد و روسیه نیز در پاسخ چندین مقام مولداوی را اخراج کرد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.