کد خبر: 7294

تاریخ انتشار: تیر ۱۷, ۱۳۹۶

رویترز:هواپیمایی قطر سفارش خرید ۴ هواپیمای ایرباس را لغو کرد

خبرگزاری رویترز اعلام کرد دو منبع گفتند که هواپیمایی قطر سفارش خرید ۴ هواپیمای ایرباس نوع A350-900 را به دلیل تاخیر در تحویل را در زمانی که ایرباس سعی بر حل مشکلات خود با خریداران داشت، لغو کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت ایرباس جمعه اعلام کرد هواپیمایی قطر سفارش خرید ۴ هواپیما را به […]

خبرگزاری رویترز اعلام کرد دو منبع گفتند که هواپیمایی قطر سفارش خرید ۴ هواپیمای ایرباس نوع A350-900 را به دلیل تاخیر در تحویل را در زمانی که ایرباس سعی بر حل مشکلات خود با خریداران داشت، لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت ایرباس جمعه اعلام کرد هواپیمایی قطر سفارش خرید ۴ هواپیما را به دلیل تاخیر در تحویل لغو کرد این در حالی است که سخنگوی ایرباس گفت: لغو خرید ۴ هواپیمای ای ۳۵۰ توسط هواپیمایی قطر را تایید می کنیم. هواپیمایی قطر اولین خریدار هواپیمای دارای پهنای عریض ساخت اروپا بود وسفارش های آن بالغ بر ۸۰ هواپیما بود.لغو خرید ۴ هواپیمای ایرباس به دلیل تاخیر در تحویل ومشکلات مربوط به کیفیت تجهیزات هواپیمای ای ۳۵۰ همزمان با بحران قطر وعربستان وتحریم هوایی وبسته شدن خطوط هوایی به روی هواپیماهای قطری برای دومین ماه متوالی است.

اکبر الباکر رئیس اجرایی هواپیمایی قطر پیش از این گفت که هرگونه تاخیر دراز مدت در تحویل هواپیماهای ایرباس به عهده شرکت سازنده هواپیماهای اروپایی است وی در نشست مطبوعاتی در دوبلین گفته بود : از ایرباس می خواهیم که سریعتر هواپیماهارا تحویل دهد. سخنگوی ایرباس در پاسخ به به سخنان الباکر هنگامی که از لغو سوال شد سخنی نگفت این در حالی است که قطر نسبت به کیفیت هواپیماهای A350 به قیمت ۳۱۱ میلیون دلار قبل از تحویل سخت گیر است.

برخی مفسران،بحران سیاسی قطر را علاوه بر تاخیر در تحویل هواپیماها موجب لغو سفارش خرید آن می دانند اما الباکر ماه گذشته در نمایشگاه هوایی پاریس گفت که بحران مانع رشد هواپیمایی قطر نخواهد شد وشرکت هواپیمایی قطر با طولانی شدن تاخیر در تحویل هواپیماها، لغو سفارش ها را پیش بینی می کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.