کد خبر: 7506

تاریخ انتشار: مرداد ۷, ۱۳۹۶

زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند

مدیر کل فرودگاه های هرمزگان گفت :نخستین کاروان زائران خانه خدا حج تمتع این استان صبح روز یکشنبه از فرودگاه بین  المللی بندرعباس عازم خانه خدا می شوند. محمود امانی بنی شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: چمدان ها و بار همراه زائران نخستین کاروان حجاج هرمزگانی صبح امروزبرای بازرسی وارد ترمینال خارجی ( ترمینال […]

مدیر کل فرودگاه های هرمزگان گفت :نخستین کاروان زائران خانه خدا حج تمتع این استان صبح روز یکشنبه از فرودگاه بین  المللی بندرعباس عازم خانه خدا می شوند.

محمود امانی بنی شنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: چمدان ها و بار همراه زائران نخستین کاروان حجاج هرمزگانی صبح امروزبرای بازرسی وارد ترمینال خارجی ( ترمینال شماره یک ) فرودگاه بین االمللی بندرعباس شد .

وی ادامه داد: نخستین پرواز زئران ازترمینال خارجی بندرعباس به مقصد مدینه منوره ساعت ۸ صبح فردا صورت می گیرد وهواپیمائی جمهوری اسلامی
ایران (هما) زائران را در قالب ۱۱ کاروان و با ۶ سورتی پرواز به سرزمین وحی منتقل می کند .

مدیر کل فرودگاه های هرمزگان اضافه کرد: هماهنگی های انجام شده با سایر ارگان ها موجب شده مشکلی در خروج و ورود پروازها وجود نداشته باشد .

امسال یکهزار و ۶۷۰ نفر در قالب ۱۱ کاروان ازاین استان برای انجام  مناسک حج تمتع از طریق فرودگاه بندرعباس عازم سرزمین وحی می شوند . از این تعداد یکهزار و ۶۲۰ نفر زائر و ۵۰ نفر عوامل اجرایی وپشتیبانی هستند. تمامی اقدام های اولیه و زمینه های لازم از جمله واکسن – آموزش مناسک حج و کلاس های توجیهی برای این تعداد زائر انجام شده و محل اسکان آن ها هم در مکه و مدینه فراهم است .

کاروان ها هشتم تا دهم مردادماه سالجاری از این استان به حج تمتع اعزام می شوند و پنج روز در مدینه و ۲۷ روز در مکه اقامت دارند پرواز برگشت حاجیان هرمزگانی هم بعد از ۳۲ روز اقامت از ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه سالجاری انجام می شود .

افرادی که در سال ۱۳۸۵ اقدام به نام نویسی برای حج تمتع کرده اند-امسال به سرزمین وحی مشرف می شوند  در سال ۹۴- در فاجعه رمی جمرات در منا همزمان با عید قربان سال گذشته – ۴۶۴ زائر ایرانی شهید شدند . در مجموع ۶۴۵ نفر حاجی ( ۶۴۲ زائر – سه مدیر و معاون کاروان ) از استان هرمزگان در قالب ۶ کاروان به خانه خدا اعزام شدند که همه آنها در صحت و سلامت به استان بازگشتند .طبق توافق به عمل آمده میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و کشور عربستان – امسال حدود ۸۶ هزار زائر ایرانی به تدریج از دهه نخست مردادماه عازم حج تمتع خواهند شد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.