کد خبر: 7361

تاریخ انتشار: تیر ۲۲, ۱۳۹۶

سفر خلبان زن افغان با هواپیما به دور دنیا

یک زن افغان می خواهد به جوان ترین زن خلبانی تبدیل شود که به سفر دور دنیا رفته است. به گزارش «بی بی سی» «شایسته واعض» که زاده یکی از اردوگاه های آوارگان در افغانستان است اکنون توانسته است به عنوان خلبان، مسیر دور دنیا را در پیش بگیرد تا رکوردشکنی کند. او می گوید […]

یک زن افغان می خواهد به جوان ترین زن خلبانی تبدیل شود که به سفر دور دنیا رفته است.

به گزارش «بی بی سی» «شایسته واعض» که زاده یکی از اردوگاه های آوارگان در افغانستان است اکنون توانسته است به عنوان خلبان، مسیر دور دنیا را در پیش بگیرد تا رکوردشکنی کند. او می گوید می خواهد الگویی برای دیگر زنان باشد تا برای رسیدن به آرزوهایشان تلاش کنند.

شایسته نخستین زن خلبان غیر نظامی از افغانستان است و می خواهد به عنوان جوان ترین زن خلبان که به تنهایی به سفر دور دنیا می رود رکوردشکنی کند.

شایسته واعض در این ارتباط گفت: من ۲۹ ساله ام و همین حدود است که به کابل برگشته ام. در جریان این سفر شادی وصف ناپذیری داشته ام و زندگی دوباره ای برایم آغاز شده است؛ امیدوارم بتوانم به عنوان الگویی برای دیگران باشم و این برایم بسیار الهام بخش است.

وقتی کودک بودم هیچ وقت فکر نمی کردم که خلبان بشوم. شاید باید به دانشگاه می رفتم اما در سن پائین ازدواج کردم و تشکیل خانواده دادم. با این حال احساس خوشایندی در من شکل گرفت و آن این بود که خلبان شوم و هر کجا که دلم می خواهد پرواز کنم. این موضوع برایم انگیزه شد و امیدوارم دیگر زنان افغانستان نیز بتوانند چنین تجربه و مهارتی پیدا کنند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.