کد خبر: 7246

تاریخ انتشار: تیر ۱۱, ۱۳۹۶

مأموران فرودگاه نجف مسافران را به هواپیماهای اشتباه هدایت می کنند

حمید غوابش در گفتگو با مهر درباره علت تصمیم ایرلاین ها مبنی بر لغو پروازهای نجف گفت: فرودگاه نجف فرودگاه بسیار کوچکی است که امکانات کمی دارد؛ با این حال، هزینه ای که بابت خدمات فرودگاهی از ایرلاین ها می گیرد، بسیار بالا است. دبیر سابق انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: ایرلاین های ایرانی، […]

حمید غوابش در گفتگو با مهر درباره علت تصمیم ایرلاین ها مبنی بر لغو پروازهای نجف گفت: فرودگاه نجف فرودگاه بسیار کوچکی است که امکانات کمی دارد؛ با این حال، هزینه ای که بابت خدمات فرودگاهی از ایرلاین ها می گیرد، بسیار بالا است.

دبیر سابق انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: ایرلاین های ایرانی، بارها و از سال های قبل، به این موضوع اعتراض داشتند؛ اما طرف عراقی هیچ گاه به اعتراضات آنها ترتیب اثر نداد.

وی با بیان اینکه از مبدأ ایران، تقاضای سفر زیادی به مقصد فرودگاه نجف وجود دارد، گفت: عراقی ها و مسئولان فرودگاه نجف با اطلاع از این موضوع، تمام تلاش خود را برای افزایش تعرفه های خدمات فرودگاهی انجام می دهند؛ ولی در مقابل نه ایمنی مسافران و هواپیماها و نه امنیت آنها رعایت می‌شود، به نحوی که بارها پیش آمده بود که مأموران فرودگاه نجف، مسافران ایرلاین های ایرانی را به سمت هواپیماهای ایرلاین های خارجی هدایت کرده بودند که نشان دهنده ضعیف بودن هندلینگ این فرودگاه است.

این فعال صنعت حمل و نقل هوایی افزود: نظر مدیران شرکت های هواپیمایی ایران این است که فرودگاه نجف یا سطح هزینه های هندلینگ که از ایرلاین ها دریافت می کند را کاهش داده یا سطح خدمات فرودگاهی را به اندازه تعرفه های خود ارتقا دهد؛ در غیر این صورت، دیگر پروازی به این مقصد نخواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه تعرفه خدمات فرودگاهی نجف بسیار بالاتر از عرف بین المللی و بسیاری از فرودگاه های معتبر منطقه است، خاطرنشان کرد: روش تعرفه گذاری فرودگاه نجف با روش های اعلام شده از سوی نهادهای بین المللی صنعت هوانرودی جهان تفاوت دارد و قوانین بین المللی را نقض کرده است.

غوابش بیان داشت: مقامات فرودگاه نجف از ایرلاین های ایرانی بابت هر پرواز ورودی و خروجی به طور جداگانه ۸۵ دلار و بابت هر مسافر نیز، چه در صورت ورود و چه در صورت خروج، ۱۵ دلار اخذ می کنند که درنتیجه ایرلاین ها نیز این مبلغ را از مسافران می گیرند و فشار زیادی به مشتاقان زیارت عتبات عالیات وارد می شود.

دبیر سابق انجمن شرکت های هواپیمایی تأکید کرد: باید مقامات سازمان های هواپیمایی کشوری ایران و عراق با مذاکره و گفت وگو با یکدیگر این موضوع را رفع و رجوع کنند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.