کد خبر: 7329

تاریخ انتشار: تیر ۲۰, ۱۳۹۶

معصومه ابتکار: ۴۳ بالگرد در بخش اطفای حریق در سطح کشور فعال است

معصومه ابتکار سه شنبه در مانور اطفا حریق منابع طبیعی در فرخ شهر با اشاره به اینکه جامعه به طبیعت نیاز دارد، اظهار داشت: طبیعت را باید حفظ کنیم چرا که کشاورزی، دامپروری، آب، حیات وحش و گونه های گیاهی و جانوری به طبیعت وابسته است. به گزارش مهر،وی عنوان کرد: نباید ارزش طبعیت و […]

معصومه ابتکار سه شنبه در مانور اطفا حریق منابع طبیعی در فرخ شهر با اشاره به اینکه جامعه به طبیعت نیاز دارد، اظهار داشت: طبیعت را باید حفظ کنیم چرا که کشاورزی، دامپروری، آب، حیات وحش و گونه های گیاهی و جانوری به طبیعت وابسته است.

به گزارش مهر،وی عنوان کرد: نباید ارزش طبعیت و اهمیت طبیعت را نادیده بگریم و طبیعت سرمایه های ما هستند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنوان کرد: یکی از رویکرد های مهم در بخش منابع طبیعی همکاری بین بخشی است که ارگان های مختلف باید با یکدیگر هم اتحاد باشند و اگر آلودگی متوجه طبیعت شد درصدد رفع آن بکوشند.

وی با اشاره به به آسیب های زیست محیطی، عنوان کرد: دولت یک برنامه ریزی در مناطق حفاظت شده برای کاهش آسیب های اجتماعی آغاز کرده است و از سال ۹۳ یک برنامه جامع در مقابل آتش سوزی مصوب کرده است.

وی عنوان کرد: جهاد کشاورزی، وزارت دفاع، سازمان جنگل ها و مراتع، سازمان مدیریت بحران، محیط زیست، بهداشت و درمان و آتش نشانی در این برنامه با یکدیگر همکاری دارند و مراکز امداد هوایی و اطفا حریق  در سطح کشور تشکیل داده شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنوان کرد: ۴۳ بالگرد در ۱۸ استان برای اطفای حریق فعال هستند.

وی اظهار داشت: بالگرد های فعال در حوزه اطفای حریق در سطح کشور افزایش می یابند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت:  کاهش چشمگیر از نظر وسعت آتش سوزی در سطح کشور داشته ایم اما از نظر تعداد وقوع آتش سوزی شاهد افزایش هستیم.

ابتکار ادامه داد: برگزاری این مانور های اطفا حریق یک تمرین جدی و واقعی است و برگزاری این مانور ها باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: امداد و نجات، حمل و نقل تجهیزات و مصدومان، هماهنگی بین بخشی، فرماندهی واحد هماهنگ کننده با مشارکت مردمی در مهار آتش سوزی  نقش مهم و کلیدی دارند.

همچنین رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری نیز گفت: این سازمان بالگرد مالکیتی برای مهار آتش سوزی ها و حوادث احتمالی در اختیار ندارد.

خداکرم جلالی اظهار کرد: برای مهار آتش سوزی عرصه های طبیعی، بالگرد مورد نیاز توسط وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح تامین می شود و بر اساس تفاهم نامه، این بالگردها از طریق ستاد هماهنگی مدیریت بحران در اختیار اطفای حریق قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: نهادهای مزبور تعهد دارند که نیازهای بالگرد در استان ها و مناطق بحرانی را تامین کنند. رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار کرد: اکنون در ۱۶ استان که به عنوان استان های بحرانی شناسایی شده اند و نیازمند مستمر به بالگرد دارند، این پرنده مستقر است.

جلالی افزود: البته پشتیبانی در زمان نیاز نیز تعریف شده است و به هنگام حادثه، هر استان ۲ استان مجاور خود را خدمات رسانی می کند.وی با بیان اینکه این سازمان بالگرد در مالکیت خود ندارد گفت: در برنامه ششم توسعه و در قالب اجرای طرح پیشگیری از اطفای حریق، تامین تجیهزات زمینی و تجهیزات ناوگان هوایی اطفای حریق پیش بینی شده است. رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری خاطرنشان کرد: این طرح تهیه شده است و به زودی به دولت ارائه می شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.