کد خبر: 7290

تاریخ انتشار: تیر ۱۷, ۱۳۹۶

ناو هواپیمابر چین وارد آب های هنگ کنگ شد

اولین ناو هواپیمابر متعلق به نیروی دریایی چین روز جمعه وارد آب های ساحلی هنگ کنگ شد. به گزارش خبرگزاری رویترز از هنگ کنگ، این امر جدیدترین نمونه از قدرت نمایی نظامی ارتش چین در ماه های اخیر به شمار می رود و در شرایطی روی می دهد که تنش ها در منطقه به شدت […]

اولین ناو هواپیمابر متعلق به نیروی دریایی چین روز جمعه وارد آب های ساحلی هنگ کنگ شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از هنگ کنگ، این امر جدیدترین نمونه از قدرت نمایی نظامی ارتش چین در ماه های اخیر به شمار می رود و در شرایطی روی می دهد که تنش ها در منطقه به شدت افزایش یافته است.

گردشگران و ساکنان محلی برای تماشای این ناو هواپیمابر از ساعات اولیه صبح در منطقه ای ساحلی در هنگ کنگ تجمع کرده بودند. ورود این ناو به هنگ کنگ در راستای جشن های بیستمین سالگرد انتقال جزیره هنگ کنگ از انگلیس به حاکمیت چین صورت می گیرد.

ناو هواپیمابر لیائونینگ را چندین کشتی دیگر همراه می کردند. جت های جنگنده و نیز بالگردها در عرشه این ناو هواپیمابر در کنار صدها خدمه سفیدپوش دیده می شدند.

جک چان تاجر بازنشسته هنگ کنگی که از یک پارک ساحلی شاهد ورود این ناو هواپیمابر به سواحل این جزیره بود گفت:«سفر ناو لیائونینگ نشان می دهد که چین یک کشور نظامی برتر است.»

این ناو جنگی ۵۵ هزار تنی در جدیدترین تمرینات نظامی خود، عملیاتی نظامی در تنگه تایوان انجام داده بود. این ناو در مقایسه با ناوهای آمریکایی بسیار کوچکتر است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.