کد خبر: 7396

تاریخ انتشار: تیر ۳۱, ۱۳۹۶

چگونه ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI تبدیل شد؟

در ۲۵ می سال ۲۰۰۳ یک بویینگ ۷۲۷ از فرودگاه کواترو دی فیویریو در لواندا ،آنگولا سرقت شد و بدون برجای گذاشتن هیچ اثری از خود ناپدید گردید. این ناپدید شدن بقدری عجیب بود که علاوه بر کمیته های تحقیق و تفحص جهانی ،حتی FBI و CIA را نیز تحریک کرد تا برای تحقیق در […]

در ۲۵ می سال ۲۰۰۳ یک بویینگ ۷۲۷ از فرودگاه کواترو دی فیویریو در لواندا ،آنگولا سرقت شد و بدون برجای گذاشتن هیچ اثری از خود ناپدید گردید.

این ناپدید شدن بقدری عجیب بود که علاوه بر کمیته های تحقیق و تفحص جهانی ،حتی FBI و CIA را نیز تحریک کرد تا برای تحقیق در این مورد اسرار آمیز وارد عمل شوند. و اما ماجرا از انجا شروع شد که درست قبل از غروب آنروز ، دو مرد سوار هواپیمای خالی و بدون خلبان شدند .اما ان دو مرد که بودند و برای چه سوار هواپیما شدند؟ یکی از ان دو نفر مهندس پرواز بن چارلز پادیلا و دیگری یک مکانیک از شرکت هواپیمایی کنگو بود .

هیچکدام از ان دو مرد شرایط را برای پرواز ان هواپیما نداشتند و اساسا خلبان نبودند و در ثانی نمی توانستند بویینگ را به پرواز در اورند زیرا هواپیمای بویینگ به سه خدمه برای پرواز نیاز دارد. آنها فقط برای تعمیرات جزیی در صورت نیاز و چک کردن وارد هواپیما شدند و فقط می بایست هواپیما را برای یک پرواز امن آماده نمایند.

در هرحال این هواپیما ساعتی پس از ورود این دو، بدون اجازه و ارتباط با برج مراقبت شروع به تاکسینگ نموده و سپس در حالتی بسیار نامتعادل و نا منظم وارد یک ران وی شده و شروع به حرکت نمود و برج مراقبت بلافاصله متوجه شده و تلاش کرد با هواپیما ارتباط برقرار نماید اما هر چه تلاش کرد جوابی داده نشد.علاوه بر آن ترانسپوندر ردیابی نیز خاموش بود. خلاصه کلام اینکه در میان بهت و حیرت و نگرانی مسئولان برج مراقبت و در حالیکه چراغ های هواپیما خاموش بود در جهت جنوب غربی بر فراز اقیانوس اطلس به پرواز درآمد و کم کم از صفحه رادار نیز ناپدید شد.

از ان زمان تا کنون هیچ اثری نه از هواپیما و نه از ان دو مرد یافت شده و با وجود جستجو و تحقیقات زیاد هیچ نتیجه ای نه از خود ان یا لاشه اش پیدا نشده مضافا اینکه اصلا معلوم نیست که هواپیما سقوط کرده باشد و از همه مهمتر اینکه چطور ان دو مرد که اطلاعات ناکافی از به پرواز دراوردن بویینگ ٧٢٧ داشته اند توانستند انرا به پرواز دراورند؟ چرا در هیچ مقصدی به زمین ننشست ؟ تحقیقات زیادی در مورد زندگی شخصی ان دو مرد انجام شد امانتیجه خاصی حاصل نشد و هیچ مورد شک برانگیزی در پرونده شان دیده نشد. با مرموز شدن حادثه و چون این هواپیما یک هواپیمای ساخت امریکا بود سازمان های امنیتی FBI و CIA نیز وارد موضوع شدند و با وجود تلاش های گسترده سرنوشت این هواپیما در هاله ای از ابهام باقی مانده است.

نا گفته نماند موارد متعددی از این دست در تاریخ هوانوردی به ثبت رسیده که نمونه معروف ان پرواز هواپیمای ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در سالیان اخیر است که سرنوشت ان مشخص نشده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.