کد خبر: 7311

تاریخ انتشار: تیر ۱۹, ۱۳۹۶

۲۴ فروند بالگرد در چرخه امدادی هلال احمر قرار دارد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش ۴۴ درصدی تعداد بالگردهای امدادی این جمعیت از ابتدای دولت یازدهم تاکنون خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون ۲۴ فروند بالگرد در اختیار امدادگران هلال احمر قرار دارد . مرتضی سلیمی یکشنبه در ایلام به خبرنگار ایرنا گفت: تا قبل فعالیت دولت تدبیر و […]

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش ۴۴ درصدی تعداد بالگردهای امدادی این جمعیت از ابتدای دولت یازدهم تاکنون خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون ۲۴ فروند بالگرد در اختیار امدادگران هلال احمر قرار دارد .

مرتضی سلیمی یکشنبه در ایلام به خبرنگار ایرنا گفت: تا قبل فعالیت دولت تدبیر و امید تنها ۱۴ بالگرد امدادی در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر وجود داشت که با تلاش و رایزنیهایی که انجام گرفت این تعداد هم اکنون به ۲۴ فروند افزایش یافته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال تعدادی دیگر بالگرد تامین و در اختیار استان هایی همچون ایلام که با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص مناطق کوهستانی نیازمند وجود بالگرد برای ارائه خدمات امدادی هستند قرار داده شود.

وی همچنیین با اشاره به جغرافیایی کوهستانی ایلام با مشخصه حادثه خیز بودن جاده های سخت گذر ، کم عرض و دو طرفه آن بر تسریع در تامین شرایط استقرار بالگرد دراین استان تاکید کرد و از مسئولان خواست که در احداث و تکمیل آشیانه بالگرد اختصاصی به ایلام تسریع شود.

سلیمی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار امدادگر هم اکنون با سازمان امداد ونجات هلال احمر همکاری می کنند یادآور شد: ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات جاده ای در استان های مختلف کشور ایجاد شده که در صدد هستیم با تجهیز این مراکز و کم کردن فاصله بین ۲هر پایگاه سرعت عمل یگان های امدادی را در مواقع ضروری بالا ببریم.

وی با ذکر ضرورت تجهیز واحدهای امدادی هلال احمر گفت: تلاش برای تجهیز نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر جریان دارد.

سلیمی از تشکیل نیروهای ۱۵ نفره واکنش سریع این جمعیت خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۰ هزار نفر آموزش دیده و در شعب واکنش سریع مستقر شده اند و در رشته های تخصصی امداد و نجات جادهای و آوار آموزش لازم را فرا گرفته اند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.