کد خبر: 7262

تاریخ انتشار: تیر ۱۳, ۱۳۹۶

۸ نفر براثر سقوط بالگرد امداد ونجات در اندونزی کشته شدند

براثر سقوط یک فروند بالگرد امداد و نجات در اندونزی که برای کمک به گردشگران گرفتار در فوران آتشفشان ‘سیلری کریتر’ اقدام کرده بود، ۸ سرنشین و خدمه پرواز کشته شدند. به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ‘جاکارتا پست’ روز دوشنبه اعلام کرد یک فروند بالگرد متعلق به آژانس جستجو و نجات ملی در ‘تمانگونگ’ در […]

براثر سقوط یک فروند بالگرد امداد و نجات در اندونزی که برای کمک به گردشگران گرفتار در فوران آتشفشان ‘سیلری کریتر’ اقدام کرده بود، ۸ سرنشین و خدمه پرواز کشته شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ‘جاکارتا پست’ روز دوشنبه اعلام کرد یک فروند بالگرد متعلق به آژانس جستجو و نجات ملی در ‘تمانگونگ’ در جاوا مرکزی سقوط کرد و ۸ سرنشین و کادر پرواز آن کشته شدند.

این بالگرد عصر یکشنبه در این منطقه اندونزی برای کمک به گردشگرانی که در دهانه یک آتشفشان گرفتار شده بودند اقدام کرد که سقوط کرد.بنابراین گزارش، این بالگرد در ماموریت امداد و نجات در یک دهانه آتشفشانی فعال بود که مقصد گردشگری معروفی است و دود ناشی از فورانی که ساعت ۱۲ روز گذشته اتفاق افتاد، تا ۵۰ متر ارتفاع داشت.این بالگرد امداد و نجات با ۸ خدمه از جمله ۴ کادر پرواز و ۴ نیروی امداد و نجات ساعت ۱۶ یکشنبه به وقت محلی ‘سمارانگ’ مرکز استان جاوا مرکزی را به مقصد آتشفشان ترک کرده بود.

اندونزی اعلام کرد دستکم ۱۷ گردشگر در زمان فوران در دهانه آتشفشان بودند که ۱۰ نفر از آنها صدمات جزیی دیده و بلافاصله برای درمان به یک مرکز بهداشت در نزدیکی محل منتقل شدند.مقامات اندونزی از بازدیدکنندگان و ساکنان منطقه خواسته اند منطقه را با احتمال گسترش آتشفشان و فوران دوم تخلیه کنند.در فوران آتشفشان ‘سیلری کریتر’، گدازه های سرد، گل و خاکستر تا ارتفاع ۵۰ متری به آسمان پرتاب می شدند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.