کد خبر: 7655

تاریخ انتشار: شهریور ۴, ۱۳۹۶

امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور روزانه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال گذشته، ۵۰ میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه دیروز تهران افزود: روزانه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند […]

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال گذشته، ۵۰ میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه دیروز تهران افزود: روزانه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند و با وجود ناامنی های منطقه آسمان کشور ما را انتخاب کردند.
وی گفت: ۵۰۰ هزار پرواز خارجی سال گذشته با وجود تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه استکبار از آسمان ایران عبور کرد و سازمان بین المللی هوانوردی امن ترین آسمان خاورمیانه را آسمان ایران دانست.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) افزود: حقوق بشر ایرانی و اسلامی با مشارکت ارتش ، سپاه و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد امروز ما اعلام می کنیم شاید برخی از کشورهای منطقه از نظر تجهیزات متمکن تر باشند اما به برکت خون شهدا و تدابیر رهبر انقلاب ما قوی تر هستیم و کشوری امن داریم .
وی افزود : تجربیات ۸ سال دفاع مقدس نشان داد که دفاع هوایی باید بومی باشد چنانچه در والفجر ۸ این توانمندی در رزمندگان ما منجر به ساقط شدن ۸۰ فروند از انواع پرنده های دشمن شد .


وی با بیان اینکه امروز حمله و تجاوز به کشوری به شکل عمده از راه دور شکل می گیرد گفت : همواره زیرساخت ها ، پالایشگاهها ، میادین نفتی و گازی و نیروگاهها در معرض خطر است و قرارگاه پدافند هوایی با استفاده از ظرفیت های ارتش ، سپاه و بسیج مردمی در ۳ هزار و ۷۰۰ نقطه از نقاط صعب العبور به عنوان خط مقدم دفاعی مستقر شده تا بتواند نخستین سیلی خشم ملت را به گوش تهدیدکنندگان امنیت این کشور بزند .
امیرسرتیپ اسماعیلی گفت: با توجه به حضور نیروهای فرامنطقه ای در غرب آسیا و کشف و شناسایی انبوهی از پروازهای بیگانه و احتمال تجاوز به حریم هوایی کشورمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با بهره گیری از توان ارتش ، سپاه و بسیج و با تعریف ماموریت های بی وقفه از ۱۰ شهریور ۱۳۸۷ به تدبیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شد تا از آسمان کشور حفاظت کند .

وی افزود : امروز رهبر انقلاب پدافند را نیرویی در خط مقدم آرایش نیروهای مسلح می دانند و ما با تکیه به این پشتوانه و در آستانه دهمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هیچگاه اجازه دست درازی دشمنان را به این کشور نخواهیم داد .
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: یکی از برکات تشکیل این قرارگاه به برکت خون شهدا وابسته نبودن به خارج و طراحی و تولید رادارهای راهبردی، موشک های هوشمند و سامانه های کنترل و فرماندهی یکپارچه و گروهی است .

امیر سرتیپ اسماعیلی افزود : امروز سخن قاطع همه ملت ایران این است که هم موشک برای دفاع و هم گفتگو برای احترام متقابل لازم است.
وی گفت: با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و تحت استعانت ولی امر مسلمین به هرگونه دست درازی به آسمان کشور همانند دستگیری ریگی ملعون، فرود اجباری هواپیمایی نظامیان ناتو در بندرعباس و برخورد قاطع با هواپیماهای جنگی آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی پاسخ می دهیم؛ با تأسی از رشادت های ۸ سال دفاع مقدس جواب رزمندگان ما به اقدامات احتمالی جوابی کوبنده خواهد بود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.