کد خبر: 7526

تاریخ انتشار: مرداد ۱۰, ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی خبرداد : آغاز عملیات احداث پایانه و افزایش طول باند فرودگاه سقز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دستور تملک زمین های فرودگاه صادر شده است، گفت: به زودی عملیات احداث پایانه و عرشه و افزایش طول باند فرودگاه سقز در آینده ای نزدیک آغاز می شود. به گزارش خبرنگارمهر، وزیر راه و شهرسازی به همراه تعدادی از معاونانش در سفر یک روزه خود به استان […]

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دستور تملک زمین های فرودگاه صادر شده است، گفت: به زودی عملیات احداث پایانه و عرشه و افزایش طول باند فرودگاه سقز در آینده ای نزدیک آغاز می شود.

به گزارش خبرنگارمهر، وزیر راه و شهرسازی به همراه تعدادی از معاونانش در سفر یک روزه خود به استان کردستان علاوه بر بازدید و افتتاح پروژه هایی در مرکز استان، به شهرستان های سقز و بانه هم سفر کرد و از پروژه هایی هم چون بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سقز، قطعه ۱-الف بزرگراه کرمانشاه-میاندوآب و باند دوم محور سقز-بوکان، بیمارستان ۹۸ تختخوابی شهرستان بانه بازدید کردند.

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از فرودگاه سقز با اشاره به اینکه این فرودگاه نقش مهمی در تسهیل ارتباطات و توسعه شمال غرب و جابجایی بار و مسافر خواهد داشت، گفت:  کردستان به دلیل داشتن فاصله کم با دریای مدیترانه می تواند نقش راهبری در توسعه ملی ایران داشته باشد.

وی با بیان اینکه کردستان به کارگاه سازندگی تبدیل شده است، عنوان کرد: بخش زیادی از کریدور شمال-جنوب در محدوده کردستان قرار گرفته و باتوجه به اینکه این کریدور از طرح های بزرگ مقیاس حوزه راه سازی کشور است وزارت راه و شهرسازی نگاه ویژه ای برای تامین اعتبار آن دارد.

آخوندی بیان کرد: برای تملک زمین های فرودگاه سقز، دستور لازم صادر شده و به زودی عملیات افزایش طول باند و احداث پایانه و عرشه این فرودگاه آغاز می شود.

فرودگاه سقز ظرفیت ارائه خدمات به بیش از ۲ میلیون مسافر را دارد

فرماندار سقز  نیز گفت: تلاش برای تسریع در اتمام طرح فرودگاه، بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی و آسفالت هفت کیلومتر باقی مانده جاده سقز-مریوان می تواند به عنوان قدردانی از اعتماد دوباره مردم این شهرستان به دولت تدبیر و امید قلمداد شود.

علی اکبر ورمقانی ادامه داد: فرودگاه سقز پس از آغاز فعالیت خود توان ارایه خدمات به بیش از ۲ میلیون نفر از مردم استان های کردستان و شمال غرب کشور را دارد و با توجه به ظرفیت آن، بودجه لازم اتمام این طرح باید از سوی وزارت راه و شهرسازی به صورت ویژه تامین شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.