کد خبر: 7658

تاریخ انتشار: شهریور ۴, ۱۳۹۶

امشب؛ پایان عملیات رفت زائران ایرانی به سرزمین وحی

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : با انجام ۱۱ پرواز از فرودگاه های زاهدان – گرگان – ساری – بیرجند و امام عملیات رفت زائران ایرانی به سرزمین وحی برای انجام اعمال حج تمتع امشب به پایان می رسد . سید محمود رضوی روز شنبه در گفت و گو […]

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : با انجام ۱۱ پرواز از فرودگاه های زاهدان – گرگان – ساری – بیرجند و امام عملیات رفت زائران ایرانی به سرزمین وحی برای انجام اعمال حج تمتع امشب به پایان می رسد .

سید محمود رضوی روز شنبه در گفت و گو با  ایرنا- افزود: تاکنون ۵ پرواز از ۱۱ پرواز انجام شده و طبق برنامه ۶ پرواز دیگر به فرودگاه جده انجام خواهد شد و آخرین گروه زائران ایرانی راس ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه امشب از فرودگاه گرگان عازم فرودگاه جده می شوند .

وی با بیان این که اولین پرواز زائران ایرانی روز ۸ مرداد ماه از فرودگاه بندرعباس آغاز شد- گفت : طبق برنامه عملیات امروز به پایان  می رسد و در مجموع حدود ۸۶ هزار و ۴۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی منتقل می شوند و عملیات بازگشت حجاج نیز ۱۵ شهریورماه با انجام پرواز به فرودگاه های بندرعباس – اردبیل – همدان و امام آغاز می شود .

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یادآورشد: در مجموع زائران ایرانی با ۶۷ پرواز از فرودگاه های تبریز- مسهد و اهواز با شرکت هواپیمایی سعودی عازم عربستان شدند و ایران ایر در عملیات  رفت ۲۶۰ پرواز انجام داد که مجموع پروازهای زائران ایرانی ۳۲۷ پرواز خواهد شد .

رضوی افزود: زائران ایرانی از۱۷ فرودگاه از جمله فرودگاه حضرت امام  خمینی (ره ) با هواپیماهای ایران ایر عازم مدینه منوره و مکه مکرمه  شدند و شرکت هواپیمایی سعودی از سه فرودگاه تبریز- مشهد و اهواز زائران را به عربستان سعودی منتقل کرد که یکم شهریورماه پروازهای این شرکت به پایان رسید .

به گزارش ایرنا- عملیات رفت زائران ایرانی برای انجام حج تمتع سال  جاری از هشتم مرداد ماه آغاز و امروز به پایان می رسد و پس از آن  عملیات بازگشت حجاج از ۱۵ شهریورماه به میهن اسلامی آغاز می شود.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.