کد خبر: 7700

تاریخ انتشار: شهریور ۱۱, ۱۳۹۶

انجام سالانه ۱۰۶ سورتی پرواز از فرودگاه بین المللی گیلان

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان از انجام ۱۰۶ سورتی پرواز داخلی و خارجی در سال با رعایت کامل مسائل ایمنی از فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد . سید رضا علوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به سیستم های کمک ناوبری دقیق […]

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان از انجام ۱۰۶ سورتی پرواز داخلی و خارجی در سال با رعایت کامل مسائل ایمنی از فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد .

سید رضا علوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است. وی از برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای کارکنان – بعنوان یکی ازز اقدامات برای ارتقای فعالیت این فرودگاه اشاره و اظهار کرد: سامانه الکترونیکی طرح پروازی با هدف کاهش بروز خطاهای احتمالی انسانی با حضور نمایندگان شرکتسهای هواپیمایی -ارگانس های نظامی و کارکنان واحدهای عملیات هوانوردی در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت یکی از این اقدامات برای ایمن سازی هرچه بیشتر پروازهای این فرودگاه است .

وی افزود:سامانه الکترونیکی طرح پروازی در راستای کاهش بروز خطاهای احتمالی انسانی – رفع ابهامات و مشکلات شرکتسهای هواپیمایی و واحد مراقبت پرواز است .به گفته وی طرح پروازی مراقبت پرواز – سندی است که اطلاعات خاصی را برای واحدهای کنترل ترافیک هوایی در رابطه با مقاصد پرواز و یا بخشی از پرواز هواپیما ارائه می دهد .

علوی اظهار کرد: این سند توسط خلبان و یا دیسپچر (مراحل اعزام یک پرواز گفته میشود که با رعایت دقیق مقررات و قوانین ایمنی – موازین  حقوقی هواپیمایی کشوری و قوانین عملیاتی پروازی همراه باشد)شرکت مربوطه نوشته شده و قبل از پرواز ارائه می شود .

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار ساخته شد: این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی – حدود ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.