کد خبر: 7730

تاریخ انتشار: شهریور ۱۵, ۱۳۹۶

ایرلاین‌های کوچک «شرکت تعاونی هواپیمایی» می‌شوند

سیدحمید کلانتری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با مهر از تأسیس شرکت تعاونی هواپیمایی خبر داد و گفت: قطعا قرار نیست ایرلاین جدیدی ایجاد شود. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در تلاشیم تا چند شرکت هواپیمایی که از نظر منابع و دارایی ها در اندازه سایر […]

سیدحمید کلانتری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با مهر از تأسیس شرکت تعاونی هواپیمایی خبر داد و گفت: قطعا قرار نیست ایرلاین جدیدی ایجاد شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در تلاشیم تا چند شرکت هواپیمایی که از نظر منابع و دارایی ها در اندازه سایر خطوط هوایی نیستند را با هم همگرا کرده و شرکت جدیدی در قالب تعاونی متشکل از چند ایرلاین کوچک تشکیل دهیم تا بتوانند با سایر ایرلاین ها رقابت کرده و از خدمات یکدیگر بهره مند شوند.

در این ارتباط، مقصود اسعدی سامانی نیز درباره نحوه تشکیل این تعاونی اظهار داشت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ دهد. چون از نظر قانون شرکت‌های هواپیمایی عمدتا وابسته به دولت یا شبه دولتی ها هستند یا به صورت خصوصی اداره می شوند که در هر صورت سازوکار اداره آنها تحت قانون خاص است و در قالب قانون شرکت های تعاونی نمی گنجد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: در این انجمن چند بار بحث شده که شرکت های کوچک بتوانند با استفاده از منابع یکدیگر در زمینه های کترینگ، آموزش نیروی انسانی، تعمیر و نگهداری هواپیما و .. از امکانات هم استفاده کنند اما اینکه در قالب تعاونی درآیند، چنین بحثی نبوده است.

وی ادامه داد: لازمه ایجاد تعاونی ایرلاین، ادغام شرکت های هواپیمایی است که مستلزم طی روند اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است؛ از سویی نیز باید شرکت های هواپیمایی متقاضی ایجاد این تعاونی، منحل و ادغام شوند که این روند بسیار زمان بر است و کار مطالعاتی و کارشناسی قوی می خواهد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.