کد خبر: 7714

تاریخ انتشار: شهریور ۱۳, ۱۳۹۶

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور:زیرساخت های هوانوردی فرودگاه جهرم کامل است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشورکه به فرودگاه جهرم آمده بود اعلام کرد: زیرساخت های هوانوردی این فرودگاه کامل است و نیازمندی خاصی در این زمینه وجود ندارد . به گزارش ایرنا رحمت الله مه آبادی در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی و تجهیزاتی فرودگاه جهرم که شامگاه شنبه برگزار […]

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشورکه به فرودگاه جهرم آمده بود اعلام کرد: زیرساخت های هوانوردی این فرودگاه کامل است و نیازمندی خاصی در این زمینه وجود ندارد .

به گزارش ایرنا رحمت الله مه آبادی در آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی و تجهیزاتی فرودگاه جهرم که شامگاه شنبه برگزار شد اظهارداشت :تا ۲ هفته آینده موانع نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه جهرم برطرف می شود . وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای رفع موانع عملیاتی شدن فرودگاه جهرم افزود:توسعه تجهیزات و زیر ساخت های فرودگاه جهرم در گرو فعال شدن پروازها و متناسب با رشد و استقبال از آن است .

وی از رایزنی با ایرلاین ها و برنامه ریزی برای تحقق پروازهای فرودگاه جهرم سخن گفت و بیان کرد: به تناسب و با افزایش پروازها و جابه جایی مسافر برنامه های خود را برای توسعه فرودگاه عملیاتی می کنیم . معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم گفت : فرودگاه جهرم باید مانند شهرهای دیگر استان فارس استقلال پیدا کند تا اعتبارات به شکل مستقیم به این فرودگاه داده شود .

علیرضا صحراییان اظهارداشت : ایستگاه ایمنی زمینی و تجهیزات آتش نشانی از امکانات مورد نیاز فرودگاه جهرم است .وی به ضرورت توسعه و تعریض باند فرودگاه جهرم اشاره کرد و گفت : وضعیت ترمینال مسافربری فرودگاه نامناسب و نیازمند نوسازی است .

فرماندار ویژه جهرم بیان کرد: فرودگاه جهرم چارت سازمانی ندارد و نیازمند جذب نیروهای جدید است . وی ایستگاه سوخت رسانی دائم و ایجاد ساختمان هواشناسی را از دیگر نیازهای فرودگاه جهرم برشمرد که وجود آنها در راه اندازی و توسعه هر چه سریع تر فرودگاه کمک شایانی می کند .در این آیین ساختمان اداری – تجهیزات حفاظت فیزیکی – اتاق برق و انبار تاسیسات – دستگاه های کمک ناوبری فرودگاه جهرم با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید .

محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت :مقدمات راه اندازی مجدد پروازهای جهرم انجام شده و بزودی این فرودگاه
آماده خدمات دهی به مردم است .وی افزود: بخشی از زیرساخت ها پیش از این انجام شده و بخش دیگر نیز که  مربوط به توسعه باند و افزایش طول آن است در دست اقدام است و بزودی با الحاق ۸۰ هکتار از زمین های مجاور به فرودگاه جهرم زمینه نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر مهیا می شود .

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه اندازی فرودگاه از مطالبات جدی مردم جهرم است چرا که این فرودگاه پیشینه طولانی دارد و بارها پروازها انجام اما به واسطه محدود بودن تعداد آن در طول هفته رونق چندانی نداشته است .

رضایی کوچی ا اشاره به اینکه استمرار پروازها و منظم بودن آن مورد استقبال مردم جهرم قرار می گیرد- گفت : وجود تعداد بالای دانشجویان و زیرساخت هایی همچون منطقه ویژه اقتصادی – تیپ المهدی (عج )- پادگان آموزشی شهید دستغیب و غیره در رونق پروازهای فرودگاه جهرم موثر است .

وسعت این فرودگاه که در سال ۱۳۴۸ تاسیس شد ۱۲۴هکتار است که براساس توافق های صورت گرفته ۸۰هکتار دیگر به آن افزوده می شود .

فرماندار جهرم گفت : طی چهار سال گذشته ۱۴میلیارد ریال برای تجهیز این فرودگاه هزینه شده است . جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.